Kompetentne centrum opieki nad matką oraz dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

Dziś kobiety przeważnie dowiadują się o ciąży to właśnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość pozwala wykryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowe życie bywa rozmaita. Bez względu od niej przed każdą kobietą staje jednakże dylemat „komu powierzyć los własny oraz własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

centrum mama kraków

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Dziś w stworzonym przez nas kraju znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe mamy mogą liczyć na profesjonalną opiekę powiązaną z okresem ciąży oraz połogu.
W szerokim zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najważniejsze, dlatego także całościowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży powinny być przeprowadzane przez speców dysponujących nie tylko wysokiej klasy oprzyrządowaniem, jednak przede wszystkim również ekspercką wiedzą z obrębu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero zalążek macierzyństwa
Nowo narodzone maleństwo daje bez liku radości, lecz także o jego zdrowie wypada dbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodzice mogą posiadać wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, wskutek tego również zapewnienie mu profesjonalnej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Odpowiednie ośrodki pediatryczne
W ośrodkach medycznych świadczących szczególne usługi z obrębu pediatrii dla dzieci tworzone są fenomenalne warunki lecznicze. Doktorowie dbają nie jedynie o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, jednakowoż też o ich komfort oraz solidne samopoczucie, jakie ma okazję rzutować na wyniki leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w jakim każdego dnia z usług speców korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.