Kraków pomocny wytwórcom

Najważniejszym z trudnych utrudnień w lwiej części polskich miast jest stan dróg. Nasze miasta nie są zaadaptowane do tak wielkiego natężenia ruchu, jaki powstał przez wzrost ilości aut na polskich szosach. Przez to właśnie główną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju które musi rozpocząć prawie każda gmina jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i komunikację. Drogi i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, który pozwoli polepszyć wygodę mieszkańców a także usprawni całokształt gospodarki miasta.

Spośród pozostałych miast, nowe projekty komunikacyjne jakie realizuje Kraków mocno się wybijają. Mieszkańcy w referendum opowiedzieli się za metrem, ale przed tym jak ono zostanie zbudowane, w komunikację autobusową i tramwajową i nawierzchnie drogowe potrzeba włożyć sporo środków . Z bardziej istotnych decyzji finansowych warto wymienić:
całkowicie elektryczną nitkę autobusową – jedyną w kraju,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec kolejowy wraz z centrum handlowym.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju miasto przewiduje budowę przynajmniej kilkanaście nowych dróg dojazdowych pomiędzy już istniejącymi połączeniami i naprawy istniejących połączeń tramwajowych oraz połączeń podmiejskich.
Krakowianie napraw nie znoszą – utrudnienia w komunikacji i dotarciu do biur przeszkadzają na co dzień. Warto zaś mieć jasność tego, że bez napraw infrastruktura nie może się poprawić i aby mieszkało się lepiej, trzeba cierpliwości.centrum konferencyjne w Krakowie
Inwestycje w rozwój transportu to nie tylko nowe drogi, jak również lepszej odporności nawierzchnia dróg, która będzie dłużej jak nowa i wytrzymała. ( kolejnym z przykładów może być odporna na ścieranie powierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Oczywiście, Kraków wymaga jeszcze wielu remontów i inwestycji, by poruszało się po mieście dobrze. Zarówno samochodem, ale również autobusami. Mimo to widać wyraźnie, że całość jest na prostej drodze do tego, by Krakusom żyło się tu zdecydowanie miło i przyjemnie.